Keď ponúkajú milión eur, treba ich zobrať

Autor: Veronika Remisova | 26.2.2015 o 8:40 | (upravené 26.5.2015 o 8:17) Karma článku: 7,14 | Prečítané:  1292x

Zastupiteľstvo mestskej časti Bratislava - Staré Mesto vo štvrtok 19.2.2015 odsúhlasilo pokračovanie projektov financovaných z eurofondov v rámci Integrovanej stratégie rozvoja mestských oblastí (ISRMO).

Podľa stratégie sa projekty museli týkať zóny Blumentál, preto boli vybrané tieto projekty: rekonštrukcia ZŠ Vazovova, obnova materských škôl Beskydská a Vazovova, rekonštrukcia denného stacionára Záhrebská a tiež obnova Kmeťovho námestia. V rámci toho istého balíka projektov realizuje bratislavská župa rekonštrukciu gymnázia Vazovova.

Na tieto projekty získa mestská časť zhruba 1,2 milióna eur z eurofondov. Spolufinancovanie mestskej časti bude len 5%,  čo je vzhľadom na celkový objem finančných prostriedkov zanedbateľná suma. Bratislava je relatívne bohatým regiónom, a preto môže eurofondy čerpať len v obmedzenej miere. Ešte špecifickejšie je Staré Mesto, ktorému sa darí získavať eurofondy len výnimočne.

Kvôli napätému časovému plánu (projekty treba vyúčtovať do konca decembra) sa starosta mestskej časti Radoslav Števčík k pokračovaniu projektov staval odmietavo. V tlačovej správe po hlasovaní zastupiteľstva pripúšťal možnosť, že sa projekty nestihnú a peniaze sa budú musieť vrátiť. Avšak v situácii, keď mesto dnes nemá dostatok prostriedkov na obnovu svojho majetku, by som považovala zrušenie projektov a zrieknutie sa viac ako milióna eur za veľkú chybu. Namiesto hľadania dôvodov, prečo sa projekty nedajú stihnúť načas, by malo vedenie mestskej časti zabrať a urobiť všetko preto, aby boli projekty úspešné. Výhodou by malo byť aj to, že súčasná zástupkyňa starostu Jana Španková v predchádzajúcom volebnom období pracovala na miestnom úrade na príprave týchto projektov. Držíme vedeniu mestskej časti palce a veríme, že koncom roka budú obnovené budovy slúžiť našim deťom, starším spoluobčanom i všetkým obyvateľom Starého Mesta.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo vyšetril tím Gorila? Ukázal iba pár výsledkov, ostatné Kaliňák tají

Polícia získala indície, že pri schvaľovaní Zajacovej zdravotníckej reformy korumpovali poslancov.

KOMENTÁRE

Kto má vplyv na vyšetrovanie Gorily a pár otáznikov za menami

Odchod šéfa tímu detektívov je desivý.

PLUS

Zápchy v Bratislave budú menšie, ak sa úradníci spamätajú

Bratislava chce postaviť nové cesty.


Už ste čítali?