Vládne meďáky za naše drobáky

Autor: Veronika Remisova | 8.4.2013 o 9:58 | (upravené 8.4.2013 o 10:24) Karma článku: 23,24 | Prečítané:  1203x

Nedávno som na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave prechádzala okolo nášho národného Gašparkového bábkového divadla: kladenie vencov pri pomníku sovietskych vojakov. Už som veľká na Gašparkove divadelné výstupy, tak som ostala len na prípravnú fázu tohto podujatia. Pri pomníku, jeden za druhým, pekne zaparkované mercedesy, ktoré ja, automobilový nevedomec, odhadujem tak na 60.000EUR/kus (pán Kaliňák, pokojne ma opravte, možno ich prenajímate len za euro na deň).

Okolo pomníka pobehovali slečinky v kožúškoch a robili práce typu telefonovanie, vybavovanie, a pod. Nie, kožúšky mi vôbec nevadia, tie sú za svoje, len tie mercedesy. Pri prípravách nebol ešte žiadny štátny činiteľ, ktorý by si zaslúžil prevážať sa v takomto aute, tak sa pýtam: načo sú úradníkom a myším kožúškom takéto meďáky za naše drobáky?

Pamätáte sa na staré dobré úslovie, ktoré sa tradovalo za komunizmu? Čo je štátne, to je naše, tak si to zoberme (rozumej ukradnime). Doba sa zmenila, ale predsa stále platí: čo je štátne, to je naše - t.j. kúpené za naše dane. Aj tie meďáky.

Ak rodina nemá na základné veci, nekúpi si mercedes, ale skromnejšie auto, napríklad Škodu (mimochodom auto, ktoré používa český prezident). Náš štát, ktorý hospodári s NAŠIMI peniazmi, tiež nemá na základné veci:  nemá na cesty (väčšina ciest „prvej triedy" je kvôli výtlkom životu nebezpečná), nemá na opravu nemocníc (stav izieb na Kramároch, alebo Fakultná nemocnica na Mickiewiczovej sú v žalostnom stave), nemá na učiteľov (ich platy sú podľa hodnotenia OECD na úrovni Indonézie, úroveň školstva sa drží ako-tak len vďaka tradícií a obetavosti učiteľov), nemá na  zabezpečenie efektívnej štátnej správy, nemá na zabezpečenie spravodlivosti a právneho štátu, nedokáže zamedziť miliardovým podvodom...

Keďže tento štát poskytuje svojim občanom služby na úrovni rozvojovej krajiny, privilégiá a vybavenie papalášov nemôžu byť na úrovni Nemecka (nemecká kancelárka sa vozí na porovnateľných autách, ako naši úradníci) a štátni predstavitelia sa nemôžu nezriadene „obžierať" za naše peniaze: len sa pozrime na niektoré nedávne príklady:

  • Párty Najvyššieho kontrolného úradu s vydavateľským počinom roka
  • Oslava 20. výročia Ústavného súdu (čo asi budeme oslavovať pri žalostnom stave súdnictva na Slovensku - česť čestným výnimkám) - len za moderovanie jedného podujatia vrámci osláv dostane Richard Herrgott 400 EUR.
  • Mapy za 86 000 EUR pre úradníkov Ministerstva práce, ktorí asi nepoznajú mapy na internete zdarma (nákup sa stopol vďaka upozorneniu blogera a novinárov)
  • Kvetinová výzdoba Ministerstva školstva za takmer 10 000 EUR
  • Dispozičné vozidlo AUDI za 10 000 EUR/3,5 mesiaca pre úradníčkov (nie tých najvyšších) na Ministerstve školstva vybavené majákom (zrejme potrebujú maják, keď sa musia predierať bratislavskými zápchami na poradu)
  • Niektoré ministerstvá sa so zbytočnými výdavkami vyrovnali šalamúnsky: aby svojich občanov zbytočne nerozčuľovali, na Ministerstve práce faktúry jednoducho prestali zverejňovať - posledná je z15. januára.
  • Iné potrebné výdavky... a tie meďáky za tvoje, moje, naše ťažko vydreté drobáky...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.


Už ste čítali?