Kaliňák rieši za naše peniaze papalášske vrtochy

Autor: Veronika Remisova | 18.4.2013 o 8:00 | (upravené 18.4.2013 o 10:09) Karma článku: 21,36 | Prečítané:  1358x

Minister vnútra Róbert Kaliňák si v médiách dlhodobo buduje imidž „správneho chlapíka" - milý, energický, pre niektoré dámy vraj aj sexy, skrátka taký cool... No jeho podriadení v tichosti pracujú na vytváraní akýchsi nadľudí - rovnakých papalášov, akých sme tu mali 40 rokov počas komunizmu (akurát vtedy nenosili na ruke Rolexky). Papalášov, pre ktorých neplatia zákony, tie sú samozrejme iba pre plebs.

Stačí pár príkladov z ostatných týždňov. Polícia nevie doručiť súdne predvolanie premiérovi Ficovi - teda niežeby nevedela, ale sa bojí - Fico predsa nie je obyčajný človek, na neho zákony neplatia, čo urobíme, keď ho stretneme v kancelárii? Radšej to pošleme poštou...

Alebo reakcie niektorých politikov na verejne vyslovený kritický názor. Ako nástroj pomsty používajú títo nadľudia hlavne naše „objektívne" súdy, ktoré im neraz ako odškodné za poškodenie „dobrého" mena priznali priam stonásobok toho, čo priznali v iných prípadoch ako odškodné za smrť alebo život na vozíku. Takýmito bokovkami si pekne privyrobili už viacerí (len od médií Fico vysúdil vyše 200 000 EUR, nehovoriac o Harabinovi).

Vrcholom arogancie však je, keď sa papalášskymi primitívnymi podaniami musí zaoberať Národná kriminálna agentúra Prezídia Policajného zboru. Je to tak v prípade trestného oznámenia prezidenta na blogera (akúže škodu mohol ten náš prezident hlavy štátu už len utrpieť? Veď väčšina čitateľov daného blogu by nášho starého uja aj tak najradšej poslala... na liečebný pobyt na „srbské pobrežie"), alebo najnovšie trestné oznámenia ministra Počiatka kvôli e-mailu o jeho vzťahu ku drogám. (Áno, e-mailu!). Dnes sa má mimochodom M. Daňo, obvinený pisateľ e-mailu,  dostaviť v tejto veci „na výsluch". Nepripomína vám to niečo? Oplatí sa vypočuť si audiozáznam telefonátu M. Daňa s vyšetrovateľkou...

Na čo však bola táto elitná Národná kriminálna agentúra vytvorená? Na stránke ministra Kaliňáka sa dočítame, že: „agentúra je špecializovaným útvarom Policajného zboru zameraným najmä na odhaľovanie, dokumentovanie a vyšetrovanie vybraných prípadov najzávažnejšej organizovanej trestnej činnosti páchanej organizovanými skupinami, zločineckými a teroristickými skupinami, trestnej činnosti súvisiacej s drogami, korupciou ..." Čiže pre ministra Kaliňáka je najzáväznejším zločinom v tomto štáte, keď niekto pošle e-mail, alebo sa kriticky vyjadrí o nejakom súčasnom papalášovi? Robí si z nás Kaliňák srandu, keď takto vyhadzuje naše dane na podobné somariny? Iste, každé trestné oznámenie treba preveriť, no elitní policajní vyšetrovatelia by sa predsa mali venovať dôležitejším veciam. Alebo sa na národnú kriminálnu agentúru máme všetci obracať, keď nám sused v krčme verejne povie „ty somár", prípadne nás naštve nejaký e-mail?

Polícia sa v mnohých vážnych prípadoch správa ako mŕtvy chrobák - týranie detí a žien v domácnosti (na Slovensku je približne 150 000 týraných žien), korupcia medzi politikmi...  V lepšom prípade sa na človeka u policajtov pozerajú, akoby prišiel z Marsu: „Ukradli mi z pivnice bicykel." „A čo my s tým tu na polícii máme robiť?" Akonáhle však niekto z plebsu šliapne papalášovi na otlak, hneď je náš policajný zbor v pozore. Nečudujem sa však, že policajti sa správajú tak, ako sa správajú -  ryba smrdí od hlavy (nech je tá hlava akokoľvek cool a sexy). Tiež by ma frustrovalo, keby ma nadriadení namiesto chytania zločincov nútili „buzerovať" (prepytujem za výraz) blogerov, či nebodaj nejaké dievča, ktoré zbili v parku v Nitre. Neplatím predsa dane (ergo aj políciu, aj Kaliňáka, aj všetky pomazané hlavy tohto štátu vrátane prezidentskej) na to, aby sa štát 7 rokov zaoberal otázkou, či Hedviga oblizla, alebo neoblizla tú poštovú známku, alebo či Počiatka napálil nejaký e-mail!

Avšak našim súdruhom to, zdá sa, vyhovuje. Polícia sa venuje hlúpostiam a miliardy z DPH, iných daní a verejných zdrojov sa potichučky kotúľajú do tých správnych vreciek... Oni si predsa svoj papalášsky zadok v bavoráku voziť budú, nech sa deje, čo sa deje.

Prepáčte za takýto pesimistický tón (samozrejme to ospravedlnenie nepatrí Vám, súdruh Kaliňák), ale takýto mobbing zo strany štátu človeka už fakt rozpŕli (ako písaval náš romantický básnik Janko Kalinčiak).

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.


Už ste čítali?