Načo nám je europoslankyňa Flašíková-Beňová?

Autor: Veronika Remisova | 19.3.2014 o 23:23 | Karma článku: 13,74 | Prečítané:  2441x

„Jedného dňa si politici povedia, že nerešpektujú volebný výsledok. Ľudia sa na Kryme rozhodli. USA urazili 85 percent obyvateľov Krymu." Takto prehovorila europoslankyňa Monika Flašíková-Beňová. Kde na tieto názory pani europoslankyňa chodí?

Celý civilizovaný svet, vrátane materskej strany pani poslankyne v Európskom parlamente si myslí, že referendum je v rozpore s medzinárodným právom, je nebezpečným precedensom a môže priniesť nestabilitu celému regiónu.  USA aj Európska únia zvažujú ďalšie sankcie a politici právom nazývajú tento čin krádežou územia nezávislého štátu. Okrem iného hrozí, že sa vrátime do čias studenej vojny medzi USA a Ruskom. Jedinou osobou, ktorej sa zdá referendum legitímne (samozrejme okrem Putina a jeho poslancov) je europoslankyňa Flašíková-Beňová.

Nespochybňujem, že obyvatelia majú právo vybrať si osud svojho regiónu, podobné rozhodnutie by sa však nemalo udiať pred hlavňami samopalov cudzej mocnosti. Čo by pani europoslankyňa povedala, keby Maďarsko obsadilo Žitný ostrov, kde žije okolo 70% obyvateľov maďarskej národnosti, zorganizovalo referendum a následne si Žitný ostrov jednoducho zobralo? Keďže Slovensko je malou krajinou, jedinou zárukou našej bezpečnosti je rešpektovanie medzinárodného práva. Navyše destabilizácia, alebo ozbrojený konflikt u nášho východného suseda nám neprinesie nič dobrého.

Načo nám sú europoslanci s pochybnými vyjadreniami, od  ktorých sa musí dištancovať ich vlastná vláda? Ale slovami pani europoslankyne na Facebooku:  „Najlepšie rozhodnutia sú tie spontánne, vychádzajú totiž z nášho vnútra a majú emóciu. A práve emócia je náš najlepší poradca ale aj orientačný bod pri hľadaní čohokoľvek. Tak ja Vám prajem, aby vás vždy ovplyvňovala len tá láska." Kiež by jej slová platili aj o situácii na Kryme a priniesli lásku aj obyvateľom Ukrajiny.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.


Už ste čítali?