Nie ste spokojní so svojim sexuálnym pôžitkom? EÚ vám pomôže...

Autor: Veronika Remisova | 2.4.2014 o 8:26 | (upravené 2.4.2014 o 8:36) Karma článku: 17,83 | Prečítané:  6896x

V poslednej dobe sa stalo veľkou módou nadávať na Brusel a na Európsku úniu. EÚ však nie sú nejaké pomyselné inštitúcie, ale za každým rozhodnutím stoja konkrétni ľudia.  Tak tomu bolo aj pri jednom z posledných počinov končiaceho Európskeho parlamentu. Správa, ktorú v Európskom parlamente predkladal belgický poslanec Louis Michel požadovala, aby Európska únia mohla trestať  členské štáty za porušovanie „hodnôt" EÚ. Keďže hodnoty EÚ sú v podstate všetko, aj tresty by mohli prísť za všetko, čo by sa pánom poslancom nepáčilo. A viete, kto túto správu podporoval a hlasoval za ňu? Slovenskí poslanci Smeru, menovite  Flašíková-Beňová, Smolková, Zala a Maňka (pozn. Maňkovo vrece zemiakov sa na hlasovaní, žiaľ, nezúčastnilo).

Uvedená správa Európskeho parlamentu žiada vytvoriť nový mechanizmus kontroly a takzvanú „kodanskú komisiu" z nezávislých odborníkov(!), ktorá by monitorovala dodržiavanie základných hodnôt EÚ a udeľovala tresty. Správa ďalej žiada,  aby Európska komisia mohla začať, citujem: „posudzovanie a vyšetrovanie", a aby „každý členský štát bol partnersky kontrolovaný každé tri či štyri roky". Tresty majú „pôsobiť ako účinný odrádzajúci prostriedok (napr. dočasné pozastavenie príspevkov fondu, uplatňovanie určitých aktov atď.)". Telefonáty z Moskvy bývalým komunistickým štátom, ako bolo Československo, sú proti vyšetrovacím a trestajúcim metódam, ktoré navrhujú europoslanci, iba dobre mienenými radami.

Záber správy je mimoriadne široký a pokrýva obrovské množstvo oblastí, kde by sa mali sankcie uplatňovať. Z obsažného dokumentu spomeniem len niektoré:

- Opatrenia pozitívnej diskriminácie, ako sú právne predpisy týkajúce sa rodových kvót.
Pripomínam, že tento návrh už raz neprešiel z dôvodu odporu členských štátov a širokej verejnosti.

- Podporovanie vzdelávania o rodovej rovnosti.
Na Slovensku máme v oblasti vzdelávania oveľa závažnejšie problémy, ako učiť naše deti, že aj dievča môže fárať do bane a aj chlapec môže lakovať dámam nechty.

- Skoncovanie so sexistickými stereotypmi zobrazovanými v médiách.
Nedá sa nesúhlasiť, len mi nie je jasné, ako to páni z Bruselu mienia kontrolovať. Možno zriadia v Bruseli nový úrad, ktorý bude 24 hodín denne pozerať stovky európskych televíznych staníc a čítať  všetky časopisy a noviny...

- Založenie rodiny na základe sobáša, civilného partnerstva alebo registrovaného spoločného bývania a adopcie, bez diskriminácie založenej na sexuálnej orientácii.
Doteraz Európska únia rešpektovala, že rodinná politika je záležitosťou jednotlivých štátov. Prečo to iniciatívni europoslanci chcú meniť a najmä kontrolovať a udeľovať tresty?

- Zabezpečenie sexuálnych a reprodukčných práv.
Medzi 11 sexuálnych práv patrí okrem iného aj právo na sexuálny pôžitok. Snaha Európskeho parlamentu zabezpečiť svojim občanom dodržiavanie takéhoto práva je iste ušľachtilá vec, len som veľmi zvedavá, aké opatrenia na dodržiavanie vymyslí, a ako nás mieni kontrolovať.

Ako býva dobrým zvykom, nevyhnutnou požiadavkou je nová internetová  stránka za desaťtisíce eur z nášho vrecka a posilnenie právomocí Agentúry Európskej únie  pre základné práva, ktorá sídli vo Viedni. Tu by som rada upozornila na rozdiel medzi agentúrami EÚ a toľko kritizovanou Európskou komisiou. Na rozdiel od Európskej komisie, kde komisárov menujú demokraticky zvolené vlády členských štátov len na 5 rokov, agentúry riadia pracovníci bez akejkoľvek demokratickej kontroly a vo svojej funkcii môžu zotrvať aj 20 rokov. Agentúry rastú ako huby po daždi, dnes ich je 29. A verte, že títo ľudia budú vždy nachádzať nové a nové problémy, len aby si svoje teplé a dobre platené miestečka udržali a zvyšovali vlastnú dôležitosť. Dať im právomoc trestať a pokutovať je veľmi nebezpečné.

Chcem Európu, ale takú, čo bude riešiť problémy, ktoré ľudí skutočne trápia. A zároveň verím, že v oblasti sexuálnych pôžitkov sa zaobídeme aj bez dobrých rád z Bruselu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Žilinská nemocnica varuje pred režimom vojnovej medicíny

Bojnická nemocnica už nevie vyčleniť ďalšie lôžka pre pacientov s Covidom

Dobré ráno

Dobré ráno: V Poľsku sú ľudia už týždeň v uliciach, zúri tam kultúrna vojna

Do protestov sa zapájajú desaťtisíce ľudí.

Fico žije v atmosfére strachu, jeho ľudia končia v putách

Šéf Smeru sa zastal viacerých zadržaných.


Už ste čítali?