Zajtra hrozí sedem kresiel pre SMER a s ním aj útok Bruselu na posledné zvyšky suverenity

Autor: Veronika Remisova | 23.5.2014 o 9:45 | (upravené 23.5.2014 o 19:47) Karma článku: 5,22 | Prečítané:  1042x

Zajtra sú voľby do Europarlamentu a reálne hrozí, že SMER získa 7 kresiel z 13. Jeho poslanci sú známi tým, že v europarlamente riešia problémy tresky obyčajnej alebo parkujú svoje maserati na mieste vyhradenom pre invalidov. Zvyšok kresiel si podelí zvyšok politickej scény. Čo sa stane, keď vyhrajú v Európe socialisti?

Prvý krát v histórii EÚ voľba do europarlamentu ovplyvní voľbu predsedu Európskej komisie. Kandidátom socialistov na predsedu Európskej komisie je Martin Schulz, človek ktorý chce, aby Brusel mal ešte viac právomocí ako doteraz a oslobodil sa od vplyvu členských štátov. Od roku 2009 sa oblasti, v ktorých EÚ rozhoduje viac ako zdvojnásobili – dnes je ich 85. Z rôznych okrajových, nie však menej zarážajúcich opatrení, Martin Schulz tiež presadzuje neutralitu verejného priestoru, ktorá by zahŕňala napríklad odstránenie krížov pri cestách. Je jedno, či ste veriaci, budhista, ateista, nie je však dôvod, aby nám Brusel hovoril, či na dedinách pod lipkou smieme mať kríže, alebo nie. Martin Schulz je tiež človek, ktorého samotní poslanci europarlamentu obviňovali z toho, že si za verejné prostriedky robí kampaň na predsedu Európskej komisie. A tento  človek má tvoriť zákony pre pol miliardu Európanov v prípade, že vyhrajú socialisti.

Predvolebná kampaň bola v určitom zmysle obrazom našej politickej scény. Na jednej strane tu boli smiešne vyhlásenia o uhorkách a banánoch, ktoré EÚ reguluje (mimochodom už nereguluje), na druhej strane sa niektoré tradičné kresťanské strany vybíjali na kultúrnej vojne a otázkach „kultúry smrti“, hoci agenda EÚ v tejto oblasti predstavuje 1% vecí, ktoré sa v europarlamente riešia (aj to nelegislatívnych).

Ak zajtra získa Smer 7 kresiel a so socialistami príde ďalšia nezmyselná centralizácia Európy, bude to vina nielen tých, čo ostali doma, ale aj tých, čo robili kampaň proti sebe namiesto ZA niečo. Želám všetkým pevnú ruku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.


Už ste čítali?