Elektronické mýto podľa Ficovej vlády – zlodejský pavúk

Autor: Veronika Remisova | 16.12.2014 o 14:15 | (upravené 17.12.2014 o 21:52) Karma článku: 15,90 | Prečítané:  4153x

V predchádzajúcich blogoch som poukazovala na obrovskú nevýhodnosť zmluvy na dodávku elektronického mýta na Slovensku. Nakoniec som si nechala túto schému vlastníckej štruktúry dodávateľa mýta spoločnosti SkyToll, a.s. Bratislava. Štát s ňou popísal zmluvu za prvej vlády Róberta Fica v roku 2009 a nedávno boli referencie ďalšej firmy vystupujúcej v schéme Fleetpay (platby palivovými kartami) v podstate jedinou možnosťou získať novú zákazku na 135 miliónov eur. Získala ju firma Paywell, ktorej konečný vlastník je opäť na Cypre. Ako sa vraví, lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť.

Róbert Fico sa v roku 2012 o schránkových firmách a ich majiteľoch vyjadroval dosť nepekne: „Dnes vieme o tom, že na Cypre je skryté obrovské množstvo firiem, za ktorými sú skryté všelijaké postavičky, postavy a postaviská...ktorí nechcú byť videní za všelijakými kšeftami, tendrami a rôznymi privatizáciami...“ pozri video:

No v praxi ako by sa jeho ministri, osobitne pri elektronickom mýte (Vážny a Počiatek), zamerali práve na Cyprus (Fleetpay aj Paywell, ako prostredník aj SkyToll), prípadne ešte oveľa tajnejšiu destináciu – Panenské ostrovy (SkyToll). Tu je prehľadná vlastnícka štruktúra nášho dodávateľa elektronického mýta - spoločnosti SkyToll, a.s. Bratislava:

Vlastnícka štruktúra SkyToll, a.s.

Prehľadnejšia verzia vlastníckej štruktúry ako .pdf súbor, vrátane liniek na dokumenty.

Na porovnanie v Nemecku sú vlastníkmi prevádzkovateľa elektronického mýta firmy Daimler-Chrysler (výrobca Mercedesov), Deutsche Telecom a Cofiroute (súčasť koncernu Vinci, kótovaného na burze v Paríži). Slovenský majiteľ je kótovaný pod palmou na Panenských ostrovoch. Asi preto zaplatili v Nemecku dodávateľovi elektronického mýta počas prvých piatich rokov zhruba 15 % z vybraného mýta (potom ešte menej) a u nás viac ako 60 % z vybraného mýta.

Pod stromček nám všetkým želám, aby sme to dokázali zmeniť a korupcii aspoň trochu klepnúť po prstoch. Šťastné a veselé!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Mikas: Stojím za ústavom na kontrolu liečiv. Ani ja by som Sputnik zatiaľ nepovolil

Hlavný hygienik zažíva aj útoky od ľudí. Tvrdí, že frustráciu z pandémie chápe.

Dobré ráno

Dobré ráno: Koniec konšpirácií, Lučanský spáchal samovraždu

Čo hovorí správa špeciálnej komisie?

Komentár Zuzany Kepplovej

Koalícia urazených zúfalcov sa hlási

Túto vládu utrápia.


Už ste čítali?