S premiérom Ficom sa v Bruseli nikto nebaví

Autor: Veronika Remisova | 10.1.2015 o 12:51 | (upravené 11.1.2015 o 20:39) Karma článku: 12,47 | Prečítané:  36005x

Denník Pravda zverejnil v decembri správu zo summitu v Bruseli, kde v strede dominovala fotka nášho premiéra spoločne s britským premiérom a Angelou Merkel. Pod fotkou trónil pompézny titulok „Britský premiér David Cameron (vpravo vpredu) sa zhovára so slovenským premiérom Robertom Ficom počas skupinového fotografovania na summite EÚ.“  (fotka a článok tu)

Keďže sa európskej problematike dosť venujem, náhodou som pri správe z európskeho summitu na stránke EÚ narazila aj na krátke video práve z fotografickej seansy hláv štátov, odkiaľ pochádza fotka uverejnená v Pravde. A keďže boli sviatky, aj som si ho pozrela.

V skutočnosti sa britský premiér David Cameron vôbec nezhovára s Robertom Ficom, ale veselo sa zabáva s Angelou Merkel. Náš premiér síce vyzerá, že by do debaty rád niečo zmysluplné prihodil, ale tvári sa namosúrene, ako je jeho zvykom aj na domácej scéne. Pozrite si krátke video:

Výrečný je aj jeho odchod z fotografickej seansy. Väčšina hláv štátov odchádza v družnej debate, náš premiér si promptne vytiahne mobil a pozerá nejaké dôležité správy, ktoré zrejme neznesú odklad ani na európskom summite. Ťukanie do mobilu je osvedčená barlička, najmä keď nechcete vyzerať ako sociálny outsider. Opäť si pozrite video, Fico odchádza napravo:

Niežeby na tom záležalo, ale denník Pravda asi robí nadprácu, ešte aj titulky pod fotkami sú dobré na podprahovú propagáciu nášho premiéra.  A čo sa týka Roberta Fica, ten je zrejme výborný rečník, ale pomohlo by mu, keby vedel aj komunikovať a počúvať - nielen na európskom summite, ale aj svojich nespokojných občanov.

 

Aktualizácia: po upozornení denníka Pravda, korigujem vetu o nadpráci denníka Pravda, keďže Pravda prebrala s fotku aj s titulkom z tlačovej agentúry, čo som si, žiaľ, nemohla overiť, keďže do agentúrnych fotobánk nemám prístup. Nič to však nemení na úsmevnosti celej situácie.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?