Komu prekáža Remišová?

Autor: Veronika Remisova | 23.7.2018 o 9:26 | (upravené 24.7.2018 o 12:37) Karma článku: 10,59 | Prečítané:  18806x

Vládna koalícia sa občanov snaží presvedčiť, že aj tí druhí by spravovali Slovensko tak hrozne, ako táto vláda. Nie je to pravda.

Na Slovensku sa kradnú miliardy, v rezortoch SNS stále riešia najväčší eurofondový škandál v histórii Slovenska, „naši ľudia“ okrádajú štát na DPH a vláda potajme nakupuje zbrane za miliardy eur. Vládna koalícia by preto veľmi chcela zašpiniť aj všetkých ostatných. Po rôznych útokoch na mňa, trestných oznámeniach za ohováranie (od Mariána Kotlebu za slová, že cesty v banskobystrickom kraji sú v zlom stave alebo od nominantov Smeru za kauzu kompa, pri ktorej sa k vážnej chybe dotyčný pán sám v rozhovore pre médiá priznal) vyrukovala vládna koalícia s tým, že som v majetkovom priznaní 2017 zatajila chatu.

Je úsmevné, že Smer a dvaja právnici pán Glváč a pán Danko ma kritizujú za dodržiavanie ich vlastných pravidiel, ktoré navyše sami nechcú zmeniť. Podľa súčasného formulára majetkových priznaní má poslanec napísať do majetkového priznania aj „rozostavané stavby, ak sú zapísané v katastri nehnuteľností“ (na liste vlastníctva). Naša chata ešte nebola ku koncu roka 2017 úplne dokončená, nie je preto skolaudovaná a teda ešte nie je zapísaná v katastri na liste vlastníctva. Preto nie je uvedená ani v mojom majetkovom priznaní, presne podľa pokynov. Pozemok, ktorý na liste vlastníctva uvedený je, v mojom majetkovom priznaní samozrejme figuruje od môjho zvolenia do parlamentu.

Majetkové priznanie poslancov NR SR

Navyše, s kolegami sa snažíme majetkové priznania zmeniť, no vládna koalícia to roky blokuje. Na pracovnú komisiu k zmene zákona, ktorého súčasťou sú majetkové priznania, sme dali veľmi konkrétne návrhy ako situáciu zlepšiť, zástupca OĽaNO sa na jej zasadnutiach vždy zúčastňuje. No vládnej koalícii súčasný stav vyhovuje, pretože mnohí politici majú majetok schovaný v spoločnostiach s.r.o. alebo bývajú v bytoch a domoch, ktoré tieto eseročky vlastnia – tento majetok sa v ich majetkovom priznaní neobjaví nikdy. Krásnym príkladom je samotný pán Glváč. Byt na Tupého ulici v Bratislave vlastní eseročka jeho otca a údajnej partnerky. Alebo predseda SNS Andrej Danko, ktorý má rekreačnú chatu napísanú na s.r.o., ktorej je jediným majiteľom. Chatu ani meno spoločnosti takisto v majetkovom priznaní nenájdeme. (doplnenie 24.7.: bolo by tiež dobré vedieť, či pán Danko platí za súkromné používanie chaty svojej spoločnosti trhové nájomné. Ak nie, porušuje zákon a okráda štát na daniach). Alebo bývalý minister Pavol Pavlis, súčasný šéf Úradu pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo, ktorý má rodinný dom roky napísaný na firmu, čo sa takisto neobjaví v majetkovom priznaní. A to nehovorím o majetku napísanom na rôzne biele kone. Áno, stavba mojej chaty ide pomerne pomaly, ešte teraz sme robili väčšie práce. Možno by to šlo rýchlejšie, keby ju stavala firma pána Bašternáka, ako byt pánovi Glváčovi alebo istému pánovi, čo u pána Bašternáka už roky býva. Ja mám všetok svoj majetok evidovaný na seba a neskrývam ho po rôznych firmách a prehľad v majetkovom priznaní je úplný. O tom, že staviame chatu vedia desiatky majiteľov ďalších chát okolo. Je absurdné tvrdiť, že by som to chcela zatajiť. Na rozdiel od mnohých politikov na Slovensku sa za spôsob nadobudnutia majetku nemusím hanbiť.

Chatu staviame v lokalite určenej na výstavbu rekreačných chát od 60-tych rokov minulého storočia, podľa územného plánu obce ide o "aglomeráciu rekreačných útvarov" a v oblasti je niekoľko hotelov a okolo 450 rekreačných chát. Pretože sa táto lokalita nachádza vo vtáčom území máme pre ochranu vtáctva pár mesiacov v roku zakázané používať lesnú mechanizáciu pri ťažbe dreva a odstraňovať stromy s hniezdami. Ja samozrejme nič také nerobím ani robiť neplánujem. Vtáčie územie od Zuberca po Ždiar má 546 km2 a nedá sa porovnávať s národným parkom či rezerváciou.

No a najdôležitejšia vec je, že na rozdiel od tejto partaje, ktorá na Slovensku už desať rokov vládne, moja chalupa je postavená z peňazí nadobudnutých pred vstupom do politiky, keďže sme obaja s manželom dlhé roky robili v zahraničí. Ja som na rozdiel od nich nikdy nedostala žiadne dotácie, z ktorých si niektorí šťastlivci postavili luxusné sídla, penzióny, rybníky, predražené altánky a podobne.

Príznačné pre túto vládnu koalíciu je aj dosť primitívna schéma očierňovania. Ako prvý zavádzajúcu informáciu uverejní portál, ktorý samozrejme nezverejní informáciu o tom, že do majetkového priznania sa majú rozostavané (= neskolaudované) stavby zapisovať iba ak sú zapísané v katastri na liste vlastníctva, čo naša chata nie je. Majiteľom daného portálu je človek, ktorého firma si postavila so štátnou podporou pivovar na Donovaloch, kde vlastní nehnuteľnosť aj pán Glváč, pán Bašternák či pán Kočner a o čom písal aj zavraždený Ján Kuciak. No a za pár hodín článok zdieľa pán Glváč, strana Smer a pán Danko. Ja na ich mieste by som sa hanbila zdieľať čokoľvek, s čím mali do činenia  ľudia, o ktorých písal zavraždený novinár. Rovnako som na rozdiel od pána Glváča nesedela v dozornej rade firmy Vladimíra Poóra, cez ktorú vtedy podľa vlastných slov privatizoval za smiešne nízku cenu podnik Nafta Gbely. A na rozdiel od pána Danka som nebola v predstavenstve firmy sprivatizovanej rodinou, ktorá po pár rokoch aj pod jeho vedením skončila v konkurze s dlžobami voči mnohým ľuďom. Alebo inej firmy pána Danka, ktorá podľa spisu Gorila páchala závažnú trestnú činnosť a v jej orgánoch sa spolu s pánom Dankom stretol človek obvinený z objednávky zmrzačenia obchodného partnera.

Vládnej koalícii  veľmi vadí, že upozorňujem na ich predražené kšefty. Osobné útoky ma vlastne tešia. Sú len dôkazom toho, že týmto ľuďom dochádzajú argumenty, tak musia útočiť osobnými invektívami alebo klamstvom. Zrejme by žiadne útoky neboli, ak by som zaháľala v poslaneckej lavici, ako niektorí poslanci vládnej koalície, ktorí za celé volebne obdobie nevyrieknu slova.

Pán Danko v súvislosti so mnou používa aj iné klamstvo, že som vyštudovaná herečka. Ale ak predseda SNS klame v takej bezvýznamnej veci ako je vzdelanie opozičnej poslankyne (a to má v rukách tajnú službu), asi je naivné očakávať pravdovravnosť pri dôležitých obchodoch v jeho rezortoch, ako sú  napríklad miliardové nákupy zbraní na ministerstve obrany.

To, čo robím, budem robiť naďalej, takéto (a ani iné) útoky ma nezastrašia. Ak si páni zo Smeru a SNS myslia, že prestaneme, tak sa mýlia. Spravodlivosť nakoniec na Slovensku musí zvíťaziť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?